Roger Raveelmuseum – 19/10/2008 – 22/02/2009 – Twee verwante kunstenaars
Ensor en Raveel: het zijn bij uitstek kunstenaars die tot geen enkele stroming behoren. Ensors werk – in de overgang van de 19de naar de 20ste eeuw – heeft raakpunten met het impressionisme, het expressionisme en het symbolisme maar het kan niet tot één van deze bewegingen worden gereduceerd. Raveel heeft na de tweede wereldoorlog een totaal eigen plastiche taal ontwikkeld die men later ‘De Nieuwe Visie’ is gaan noemen. Ze is gebaseerd op een bijzonder scherpe observatie van de werkelijkheid, combineert moeiteloos figuratie en abstractie en bedient zich van alle verworvenheden die eigen zijn aan de medium schilderen.
Raveel heeft ook een grote bewondering voor Ensor en is hem in 1945 persoonlijk gaan bezoeken.
De tentoonstelling Ensor & Raveel brengt voor het eerst een groot aantal topwerken van beide kunstenaars bij elkaar. De selectie bevat zowel schilderijen, tekeningen, grafiek als wandtapijten.
Zowel thematische overeenkomsten (zelfportretten, figuren op rugzijde, het sterfbed van de moeder, de optocht versus intocht, …) als vormelijke gelijkenissen in de schilderwijze tonen aan dat er een grote verwantschap bestaat tussen deze kunstenaars.
Praktisch
Open woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 11u. tot 17u.
Gesloten maandag en dinsdag & van 24 december 2008 t/m 1 januari 2009
Toegangsprijzen (inclusief bezoek aan de permanente collectie):
– volwassenen: 5 €
– kinderen -12 jaar: gratis
– studenten, senioren en groepen: 3 €
– geleide bezoeken op aanvraag
Catalogus: Ensor & Raveel, Uitgeverij Ludion
Info:
– www.rogerraveelmuseum.be
– rrm@rogerraveelmuseum.be
– tel. +32 (0)9 381 60 00
– fax. +32 (0)9 381 60 08
Adres: Gildestraat 2-8, B-9870 Machelen-Zulte
Dienst Evenementen en Toerisme lanceert twee gloednieuwe gezinswandelingen onder de titel Op stap met Fikske.…
Ook dit jaar is er de Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk tijdens het paasweekend! Van zaterdag…
Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…
Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…
Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…
Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…