Eén van de meeste opvallende fabrieken was die van Nazaire Beeusaert. Het bedrijf verdween als producent, maar er is nog altijd een speelgoedgroothandel in de Ommegangstraat met als naam bvba Beeusaert.
Over de vroegere speelgoedfabriek van Nazaire Beeusaert schreef Luc Van Wanzeele – schilder/kunstenaar – een boek met bijhorende DVD. Luc is de kleinzoon van de stichter. Nazaire leefde van 1896 tot 1965 en zijn fabriek was actief van 1921 tot 1965.
De publicatie met DVD is een mooie prestatie, want er bestaat nagenoeg geen enkele historisch werk over de speeldgoedindustrie in Deinze. Die leemte wordt hiermee voor een flink deel opgevuld.
Het boek omvat bijna 700 afbeeldingen in kleur van de 'peetses' van Nazaire Beeusaert. De speelgoedfiguurtjes zijn zeer gegeerd door verzamelaars.
Op de DVD vertelt Romain Beeusaert over de fabriek van zijn vader, hoe het allemaal begon met de soldaatjes in papier-maché en de kartonnen paardjes zoals op de afbeelding.
De DVD omvat bovendien de getuigenis van Henri Mestdag, één van de laatste arbeiders van speelgoedfabriek. Hij geeft een demonstratie van de manier waarop soldaatjes vroeger werden gemaakt. Aan de hand van originele foto's vertelt hij bovendien alles over de fabricatie van kartonnen paardjes.
Het boek kost 45 euro en kan worden besteld via onderstaande website.
www.vanwanzeele.com/beeusaert
tekst: Stefaan De Groote
Dienst Evenementen en Toerisme lanceert twee gloednieuwe gezinswandelingen onder de titel Op stap met Fikske.…
Ook dit jaar is er de Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk tijdens het paasweekend! Van zaterdag…
Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…
Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…
Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…
Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…