Deze voormiddag 19 december 2012 werd door het college van burgemeester en schepenen van de stad Deinze, in aanwezigheid van de leden van de stedelijke erfgoedcommissie en Kring voor Geschiedenis en Kunst van Deinze en de Leiestreek en van enkele familieleden van de kunstenaar, het vernieuwde graf van de Deinse beeldhouwer Antoon Van Parys ingehuldigd.
Het werk van beeldhouwer Antoon Van Parys kenmerkt zich door ingetogenheid en mystiek en siert huizen, pleinen en graven. De beeldhouwer Van Parys was op zijn sterkst in het scheppen van funeraire kunst en oorlogsmonumenten, o.m. De Puinruimer aan de Onze-Lieve-Vrouwekerk te Deinze.
Het pièta-beeld op het graf, van de hand van de kunstenaar zelf, kreeg een nieuwe artistieke sokkel en een sobere groenaanleg met bodembedekkers en haagplanten vervangt de vroegere steenslag op het graf. Dankzij deze ingrepen heeft Antoon Van Parys eindelijk een laatste rustplaats gekregen die past bij zijn status als kunstenaar.
Dienst Evenementen en Toerisme lanceert twee gloednieuwe gezinswandelingen onder de titel Op stap met Fikske.…
Ook dit jaar is er de Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk tijdens het paasweekend! Van zaterdag…
Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…
Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…
Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…
Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…