In aansluiting op de Fruitboomactie van eind 2012 organiseren Milieufront Omer Wattez Leievallei en Velt Leieland in Deinze een snoeiles dit op zondag 3 maart om 9u30. Snoeien is geen eenvoudige klus maar wel belangrijk om de fruitboom een mooie vorm te geven en vooral om de productie van sterke, gezonde vruchten te bevorderen.
Deze snoeiles verloopt onder begeleiding van Marc Geens, ervaren Velt-lesgever en bekend van de Kruisbessen-Proeftuin in Zomergem.
Deze activiteit vindt plaats op zondag 13 maart 2013 om 9.30 u. Wij verzamelen aan de Ceder, Parijsestraat 34 te Astene-Deinze. Daar worden eerst enkele principes van het snoeien van fruitbomen uiteengezet. Nadien trekt de groep naar De Meester-Wroeterij, Krekelstraat 171. Daar werden twee jaar terug tientallen fruitbomen en struiken geplant. Hier kan dus ruimschoots worden geoefend.
Deelname kost voor leden van Velt en MOW 2 EUR, voor niet-leden 4 EUR. In deze prijs zit de syllabus en een drankje inbegrepen. De deelnemers brengen best laarzen en een snoeischaar mee. Vooraf inschrijven is niet nodig.
Meer info bij Wim Bracke (09/380.01.03 – bracke.wim@skynet.be) – www.milieufrontomerwattez.be.
Dienst Evenementen en Toerisme lanceert twee gloednieuwe gezinswandelingen onder de titel Op stap met Fikske.…
Ook dit jaar is er de Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk tijdens het paasweekend! Van zaterdag…
Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…
Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…
Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…
Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…