Categories: Algemeen

Wordt het Huis van Thuyne in Deinze een Vlaams literair centrum van formaat? – update 1 april

Nu de komst van een hotel Huis Van Thuyne blijkbaar enigszins op de lange baan wordt geschoven, overwegen een aantal bestuurders van Deinze om een plan B in stelling te brengen.

Boekhandel Letters & Co heeft namelijk een dossier in gediend om het 18de eeuwse pand op de Markt om te vormen tot boekhandel met cafetaria en tentoonstellingsruimte. Letters & Co is er het jongste jaar al in geslaagd om een aantal bekende Nederlandstalige schrijvers naar Deinze te brengen en momenteel loopt ook een tentoonstelling in hun winkel vlakbij de kerk. Liefhebbers uit de hele streek hebben ondertussen de weg naar de sympathieke boekhandel gevonden.

In het Huis Van Thuyne zouden Lies en Chris die verschillende functies nog sterker kunnen invullen en zich richten tot een nog ruimer publiek in West- en Oost-Vlaanderen. Men denkt hierbij zelfs in de richting van hetgeen Passa Porta betekent voor Brussel. In de tuin kan bovendien een leeshoek komen waar mensen een stukje quality time beleven.
Burgemeester Jan Vermeulen en cultuurschepen Rutger De Reu zijn alvast opgetogen over het plan dat Deinze volgens hen nog sterk op de culturele kaart zal zetten.

 

 

Update: Letters & Co blijft op de markt waar ze hun winkel hebben. Dit bericht was een aprilvis met een positieve knipoog.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Samen studeren in Deinze tijdens de paasvakantie

Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…

2 weken ago

Willemsfonds Deinze hoopt op Alice Buyssepark in Nevele

Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…

2 weken ago

1 april 🐟🐟 – Deinze lanceert eigen parfum: “Leiewater” – een geurige ode aan de stad

Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…

3 weken ago

Actie van Thomas Van Der Plaetsen brengt 2.215 euro op ten voordele van het Kinderkankerfonds

Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…

3 weken ago

Stad Deinze heeft een nieuw kerkenbeleidsplan 

Stad Deinze heeft een nieuw kerkenbeleidsplan. Het bevat een visie op de toekomst van alle…

3 weken ago

Optiek Herpol viert 40 jaar met unieke Art Expo

Na meer dan 40 jaar prominent aanwezig te zijn in het centrum van Deinze, neemt…

4 weken ago