Categories: Evenementen

Meetfiets brengt kwaliteit Deinse fietsroutes in beeld

Stad Deinze brengt in samenwerking met de Fietsersbond de kwaliteit van verschillende functionele fietstracés in kaart, dit zijn fietsroutes die fietsers dagelijks gebruiken om naar het werk of naar school te rijden. Hiervoor wordt er gebruik gemaakt van een door de Vlaamse overheid gecertificeerde ‘meetfiets’, met de nodige meetapparatuur. Op die manier wordt er een duidelijk, objectief beeld gegeven van de kenmerken en de kwaliteit van de Deinse fietsrouteinfrastructuur. De voorbije weken werd er ongeveer 85 kilometer aan fietstracés geaudit. Dit moet de stad helpen om gerichter te investeren en met meetbare kwaliteitsdoelstellingen te werken.

Na de audit krijgt stad Deinze via een webapplicatie toegang tot de resultaten en een hele reeks gegevens, zoals de kenmerken van de bestaande fietsrouteinfrastructuur (type fietstracé, beschikbare breedte, afscheiding tot de rijweg), de oplijsting van de fietstracés en hun kenmerken met scores, de evaluatie voor het totaal van de fietsinfrastructuur en een overzicht van de probleempunten.

Met de webapplicatie kunnen niet enkel actuele gegevens geraadpleegd worden, maar ook aanpassingen (wijziging snelheidszone, wijziging route type) en toekomstige investeringen in fietsinfrastructuur ingevoerd worden. Op basis daarvan maakt de databank automatisch per project een geschatte kwaliteitsevaluatie en creëert het ook de verwachte totaalevaluatie.

“De audit moet de stad helpen om een overzicht te krijgen van de kwaliteit van haar fietspaden. De meetfiets is hiertoe het instrument bij uitstek. De resultaten zullen de stad helpen om het fietscomfort gevoelig te verbeteren in Deinze. Bovendien kunnen we de studie gebruiken om de investeringen die onze partners agentschap wegen en verkeer en de provincie Oost-Vlaanderen plannen gerichter te maken” horen we bij burgemeester Jan Vermeulen. “Deinze mag dan wel genomineerd zijn voor de titel fietsstad 2015, we zijn er ons terdege van bewust dat we nog zeer veel werk hebben. Inzake veiligheid en comfort zullen er nog minstens tien jaar een pak investeringen nodig zijn” besluit Vermeulen.

In totaal werd er de voorbije drie weken zo’n 85 kilometer aan fietstracés geaudit (waaronder gemeentelijke en gewestelijke fietspaden en tracés, jaagpaden en fietsdoorsteken) op kosten van de stad.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Samen studeren in Deinze tijdens de paasvakantie

Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…

2 weken ago

Willemsfonds Deinze hoopt op Alice Buyssepark in Nevele

Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…

2 weken ago

1 april 🐟🐟 – Deinze lanceert eigen parfum: “Leiewater” – een geurige ode aan de stad

Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…

3 weken ago

Actie van Thomas Van Der Plaetsen brengt 2.215 euro op ten voordele van het Kinderkankerfonds

Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…

3 weken ago

Stad Deinze heeft een nieuw kerkenbeleidsplan 

Stad Deinze heeft een nieuw kerkenbeleidsplan. Het bevat een visie op de toekomst van alle…

3 weken ago

Optiek Herpol viert 40 jaar met unieke Art Expo

Na meer dan 40 jaar prominent aanwezig te zijn in het centrum van Deinze, neemt…

4 weken ago