beweging.net Astene zet groendienst in de bloemetjes

beweging.net Astene riep de voorbije weken op om samen de bloemetjes buiten te zetten. Alle inwoners van Astene kregen een zakje bloemenzaad in de bus. Nu de eerste zaadjes geplant zijn, wil beweging.net ook eens de mensen in de bloemetjes zetten die het hele jaar door zorg dragen voor het groen in Astene. Daarom brachten een aantal vrijwilligers een verrassingsbezoek aan de groendienst van de stad Deinze.

Bevoegd schepen Bart van Thuyne is blij met de erkenning voor de inzet van het stadspersoneel: “De groendienst levert inderdaad prachtig werk. Zo hebben we in Astene afgelopen winter de bomen gesnoeid in Breeschoot en vorige week werden er nog bloemen geplant aan Astene Sas. We onderhouden eveneens de speelpleintjes, bijvoorbeeld in de Marie Stevensstraat en aan de Beekstraat-Erfgoedlaan. Langs de Oude Heirweg en de Kleine Pontstraat zullen we in de toekomst ook nog bloembollen planten zodat de Astenaren volop kunnen genieten van hun bloeiende buurt.”

De groendienst maakt ook werk van duurzaamheid, bijvoorbeeld wat onkruidbestrijding betreft op verharde en onverharde stadsdelen. Vanaf 1 januari 2015 is het immers verboden om onkruid met pesticiden te verdelgen. Daarom investeert de groendienst reeds enkele jaren in aangepast materieel. Zo werd een kleine veegwagen aangekocht -‘Fluffy’ voor de vrienden – waardoor zand, aarde en andere voedingsbodems voor onkruid worden weggenomen. Daarnaast werd gezorgd voor een werktuigdrager met onkruidborstel. Deze machine wordt tevens ingezet voor het maaien en het onderhouden van de vele smalle wandelpaden. Dit jaar werd eveneens een thermische onkruidverdelger aangekocht. Deze zal onkruid bestrijden met heet water op die plaatsen waar niet kan worden geborsteld.

Tine Vandecasteele, voorzitter van beweging.net Astene: “Van het groenonderhoud langs onze wegen, het bebloemen van onze perken tot het verzorgen van de beplanting op onze speelpleintjes en begraafplaats, kan Astene steeds rekenen op de mensen van de groendienst. Zij zetten onze buurten dag in dag uit in de bloemetjes en daarom vonden wij het hoog tijd om hen daarvoor eens uitdrukkelijk te bedanken.” Alle personeelsleden van de groendienst kregen op het eind van hun werkdag een bijzonder ‘gekruide’ bedanking mee naar huis. Ze ontvingen namelijk een potje BBQ-kruiden zodat zij bij gelegenheid en in goed gezelschap kunnen nagenieten van hun geleverde werk.

Wie meer informatie wil of graag een klein of groter engagement wil opnemen bij beweging.net of een van haar partnerorganisaties (ACV, Ziekenzorg, CM, Familiehulp, kwb, Okra, Pasar, Wereldsolidariteit, Welzijnszorg) in Astene kan terecht bij Tine Vandecasteele, Walgracht 12, 9800 Deinze of via 0474 34 25 01.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: beweging.net

Recent Posts

Ontdek Deinze met twee nieuwe gezinswandelingen 

Dienst Evenementen en Toerisme lanceert twee gloednieuwe gezinswandelingen onder de titel Op stap met Fikske.…

11 minuten ago

Paasweekend: de mooiste en grootste tuinbeurs van de maand april vind je in Ooidonk!

Ook dit jaar is er de Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk tijdens het paasweekend!  Van zaterdag…

27 minuten ago

Samen studeren in Deinze tijdens de paasvakantie

Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…

2 weken ago

Willemsfonds Deinze hoopt op Alice Buyssepark in Nevele

Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…

2 weken ago

1 april 🐟🐟 – Deinze lanceert eigen parfum: “Leiewater” – een geurige ode aan de stad

Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…

3 weken ago

Actie van Thomas Van Der Plaetsen brengt 2.215 euro op ten voordele van het Kinderkankerfonds

Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…

3 weken ago