politiek

OCMW Deinze verhoogt de dagprijzen van het nieuwe woon- en zorgcentrum tegen de geest van de VIPA-subsidies in!

De OCMW-raad heeft beslist om de dagprijzen voor het nieuwe woon- en zorgcentrum te verhogen naar 53.82 euro per dag.  Gemiddeld betekent dat voor één persoon een prijsverhoging van 267 euro per maand (8.9 euro per dag).  Daar bovenop dient de bewoner nu zelf de kosten te dragen voor zijn was, wat op zich ook een prijsverhoging inhoudt.

Raadslid Eddy Donné van GroenRood is furieus en stemde tegen deze prijsverhoging. Het OCMW is namelijk trendsetter voor de overige woon-zorgcentra uit de omgeving én wordt met een prijs van meer dan 1600 euro per maand, duurder dan omliggende vzw woon- en zorgcentra.

GroenRood raadslid Eddy Donné: “Het OCMW van Deinze ontvangt gedurende 20 jaar VIPA-subsidies (jaarlijks € 432.486) voor het realiseren van het nieuwe woon- en zorgcentrum in de Karel Piquélaan. Deze subsidies dienen net om de woon- en zorgcentra betaalbaar te houden. Op de OCMW-raad werd net het omgekeerde verteld: de VIPA-subsidies zouden in gevaar komen indien de dagprijzen niet marktconform zouden zijn. Deze marktconformiteit legt echter geen minimumprijs op, wel een maximumprijs. Bovendien mag de bestaande dagprijs voor de huidige bewoners maximum met 15% stijgen in een periode van 2 jaar. Ook hier wordt nu tegen gezondigd voor de bewoners van de huidige kleinere en goedkopere kamers. Natuurlijk neemt het comfort toe en werden de voorzieningen aangepast aan de huidige normen, maar dit is nog geen reden om de kostprijs zoveel de hoogte in te jagen.

Gewezen OCMW-raadslid Eddy De Winter: “Als je weet dat het gemiddelde pensioen in België 1.152 euro is dan weet je ook dat een rusthuis iets voor de happy few wordt. Gemiddeld krijgt een Belg 37.26 euro pensioen per dag, het OCMW vraagt 53.82 euro per dag. Helemaal onbegrijpelijk is deze prijs al je weet dat het OCMW een gunstige exploitatierekening voor 2015 kon voorleggen met een positief saldo van € 1,2 miljoen euro. Bovendien is de gemeentelijke toelage voor 2016 gedaald met € 350.000 EURO ten opzichte van het voorgestelde budget van 2013. Het OCMW liet een aanzienlijk bedrag terugvloeien naar het stadsbestuur. Geld dat begroot was voor sociale zaken is al twee jaar terug gegeven aan het stadsbestuur.”

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: GroenRood

Recent Posts

Ontdek Deinze met twee nieuwe gezinswandelingen 

Dienst Evenementen en Toerisme lanceert twee gloednieuwe gezinswandelingen onder de titel Op stap met Fikske.…

42 minuten ago

Paasweekend: de mooiste en grootste tuinbeurs van de maand april vind je in Ooidonk!

Ook dit jaar is er de Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk tijdens het paasweekend!  Van zaterdag…

57 minuten ago

Samen studeren in Deinze tijdens de paasvakantie

Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…

2 weken ago

Willemsfonds Deinze hoopt op Alice Buyssepark in Nevele

Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…

2 weken ago

1 april 🐟🐟 – Deinze lanceert eigen parfum: “Leiewater” – een geurige ode aan de stad

Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…

3 weken ago

Actie van Thomas Van Der Plaetsen brengt 2.215 euro op ten voordele van het Kinderkankerfonds

Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…

3 weken ago