Evenementen

Een uur cultuur: Carlos Alleene en Yves Van Durme in gesprek met kunstenaars Stief Desmet en Marcase

Dit najaar ging de nieuwe lezingenreeks Een uur cultuur van start. Carlos Alleene en Yves Van Durme praten met spraakmakende gasten van diverse culturele achtergrond. Na journalist Johny Vansevenant en filosofe Tinneke Beeckman, zijn kunstenaars Stief Desmet en Marcase te gast.

Een uur cultuur is een initiatief van de dienst cultuur en evenementen samen met Deinzenaars Carlos Alleene en Yves Van Durme.  “Een uur cultuur zorgt voor een nieuwe reeks culturele aperitiefgesprekken op zondagmorgen, en past perfect in onze visie om het cultuuraanbod in Deinze uit te bouwen. Op een ongedwongen manier genieten we van dieptegesprekken over diverse thema’s, gemodereerd door twee klasbakken uit eigen stad”, aldus Schepen van Cultuur Rutger De Reu.

Carlos Alleene is journalist, literair criticus en auteur. Hij publiceerde o.a. verschillende boeken over kunstschilder Roger Raveel. In 2014 schreef hij samen met Veerle Van Doorne het boek ‘150 jaar kasteelheren van Ooidonk.’

Yves Van Durme is leerkracht literaire creatie in de Stedelijke Academie voor Muziek, Woord en Dans. Van 1989 tot 2003 werkte hij als verslaggever theater, literatuur en presentator voor VRT Radio 3 (later KLARA) en van 1995 tot 2000 als verslaggever tentoonstellingen voor VRT Radio 2. Hij werkt ook al vele jaren presentator bij Radio Tequila.

Kunstenaars Marcase en Stief Desmet
Stief Desmet, gelauwerd kunstenaar uit Bachte-Maria-Leerne, experimenteert met schilderijen, tekeningen, installaties, beelden, foto’s en video. In zijn zoektocht klopt hartstochtelijk de polsslag van het leven in zijn veelzijdige onvatbaarheid. Op dit ogenblik loopt er een tentoonstelling van zijn bronzen beelden in NK Gallery in Antwerpen.  In het oude stadscentrum van Leuven heeft hij op het Joris Helleputteplein bronzen tractorsporen aangebracht als ode aan de landbouw.

Kunstenaar Marcase, pseudoniem van Marc Vanhaesebrouck (°1946), studeerde aan de academie van Deinze en de Sint-Lucas Hogeschool in Gent. Begin jaren zeventig schilderde hij realistische landschappen waarin hij al abstracte vormen introduceerde. Nadien borstelde hij structuren van bomen en gebladerte in een repetitief stramien. Hij zegt over zijn werk: “Ik ben niet op zoek naar iets, ik probeer dingen te vinden”.

Kortom, twee boeiende streekgenoten die voor een aangenaam ‘uur cultuur’ zullen zorgen.

Praktisch – Een uur cultuur
Wanneer? Zondag 11 december om 11 u.: Stief Desmet en Marcase
Waar? Dienstencentrum Leiespiegel, Brielstraat 2, 9800 Deinze
Toegang? Gratis, graag vooraf reserveren
Info en reservatie

Dienst cultuur en evenementen – 09 381 95 00
cultuur@deinze.be – www.deinze.be/cultuur

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Samen studeren in Deinze tijdens de paasvakantie

Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…

2 weken ago

Willemsfonds Deinze hoopt op Alice Buyssepark in Nevele

Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…

2 weken ago

1 april 🐟🐟 – Deinze lanceert eigen parfum: “Leiewater” – een geurige ode aan de stad

Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…

3 weken ago

Actie van Thomas Van Der Plaetsen brengt 2.215 euro op ten voordele van het Kinderkankerfonds

Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…

3 weken ago

Stad Deinze heeft een nieuw kerkenbeleidsplan 

Stad Deinze heeft een nieuw kerkenbeleidsplan. Het bevat een visie op de toekomst van alle…

3 weken ago

Optiek Herpol viert 40 jaar met unieke Art Expo

Na meer dan 40 jaar prominent aanwezig te zijn in het centrum van Deinze, neemt…

4 weken ago