Stadsinfo

Armoede blijft stijgen in Deinze

Naar aanleiding van het neerleggen van de jaarrekeningen 2016 van het OCMW Deinze bestudeerde GroenRood Deinze de cijfers van de laatste jaren. Conclusie is dat de armoede blijft stijgen. Vooral bij jongeren en één oudergezinnen is er een heel ernstig probleem. Het OCMW is dan ook nuttiger dan ooit en de medewerkers verdienen alle respect!

Eddy De Winter, gemeenteraadslid voor GroenRood en gewezen OCMW -raadslid: ”Opvallend is de stijgende energiearmoede. De lokale adviescommissie behandelde vorig jaar  187 dossiers. Dit is  een stijging van 30 dossiers in vergelijking met het voorgaande jaar. Dat de federale regering het BTW tarief voor deze basisbehoefte deed stijgen van 6 naar 21 procent zal hier zeker niet vreemd aan zijn. In 2016 waren er 131  gerechtigden op een leefloon. Zo’n kwart is jonger dan 25 jaar. Dit zijn duidelijk de slachtoffers van strengere werkloosheidsreglementering en inschakelingsuitkeringen. 63%  van de leefloners is alleenstaand. Dit is heel duidelijk een probleemgroep die het niet eenvoudig heeft. Probeer maar als alleenstaande te overleven met een leefloon.”

OCMW-raadslid Eddy Donné merkt op dat ook het aantal dossiers schuldhulpverlening en juridische bijstand maar blijven stijgen. In 2016 bereikte het een record van 362 dossiers. Omdat het aantal dossiers op dergelijk hoog niveau blijft, dient er zelfs voorzien te worden in de aanwerving van een bijkomende halftijdse maatschappelijk werker voor de sociale dienst.

De Poetsdienst blijft een probleemkindje, met terug een daling van het aantal poetsbeurten. Op 9 jaar tijd is er een daling van 25 procent en dat ondanks de vergrijzing.
GroenRood wijst er ook nog eens op dat de  goedgekeurde prijsverhogingen in het begin van deze legislatuur  absoluut niet nodig waren als je de financiële resultaten nu ziet.

Naast de vele andere besparingen en tariefverhogingen op federaal, Vlaams en ook lokaal vlak is vooral de gewone burger opnieuw de dupe.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: GroenRood

Recent Posts

Ontdek Deinze met twee nieuwe gezinswandelingen 

Dienst Evenementen en Toerisme lanceert twee gloednieuwe gezinswandelingen onder de titel Op stap met Fikske.…

6 uur ago

Paasweekend: de mooiste en grootste tuinbeurs van de maand april vind je in Ooidonk!

Ook dit jaar is er de Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk tijdens het paasweekend!  Van zaterdag…

6 uur ago

Samen studeren in Deinze tijdens de paasvakantie

Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…

2 weken ago

Willemsfonds Deinze hoopt op Alice Buyssepark in Nevele

Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…

2 weken ago

1 april 🐟🐟 – Deinze lanceert eigen parfum: “Leiewater” – een geurige ode aan de stad

Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…

3 weken ago

Actie van Thomas Van Der Plaetsen brengt 2.215 euro op ten voordele van het Kinderkankerfonds

Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…

3 weken ago