Categories: Algemeen

Maaigemdijk en Astene Sas toegankelijker voor zwakke weggebruikers

Op zaterdag 9 oktober werd het nieuwe fiets- en voetgangersbrugje tussen Leieoever en Maaigemdijk officieel geopend. De werken hadden plaats in september en zijn voltooid.

Het stadsbestuur besliste om naast het bestaande iconische steile brugje een bijkomende vlakke brug te voorzien, die gebruiksvriendelijker is voor fietsers en voetgangers. Door de nieuwe brug worden Astene Sas en Maaigemdijk, twee van onze topbezienswaardigheden, voortaan ook veel toegankelijker.“ Het bestaande 19de eeuwse voetgangers- en fietsbrugje tussen Leieoever en Maaigemdijk in Astene is een echte landmark in deze prachtige groene zone”, klinkt het bij burgemeester Jan Vermeulen. “Ik ben ervan overtuigd dat elke Deinzenaar het iconische brugje kent en er al meerdere keren over gepasseerd is. Het behoort tot ons collectief erfgoed en zal behouden blijven.
Het is echter erg steil voor fietsers en voetgangers. Daarom beslisten we om er pal naast een nieuwe, vlakkere brug te voorzien. Als fietsstad vinden we het belangrijk dat onze infrastructuur veilig toegankelijk is voor de zwakke weggebruikers, in het bijzonder voor minder mobiele personen, kinderen en ouderen.”

“De nieuwe brug kost 70.420,16 euro (21% btw inbegrepen) en werd gefinancierd door de stad Deinze”, vult Johan Cornelis, schepen bevoegd voor openbare werken aan.

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Ontdek Deinze met twee nieuwe gezinswandelingen 

Dienst Evenementen en Toerisme lanceert twee gloednieuwe gezinswandelingen onder de titel Op stap met Fikske.…

22 minuten ago

Paasweekend: de mooiste en grootste tuinbeurs van de maand april vind je in Ooidonk!

Ook dit jaar is er de Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk tijdens het paasweekend!  Van zaterdag…

37 minuten ago

Samen studeren in Deinze tijdens de paasvakantie

Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…

2 weken ago

Willemsfonds Deinze hoopt op Alice Buyssepark in Nevele

Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…

2 weken ago

1 april 🐟🐟 – Deinze lanceert eigen parfum: “Leiewater” – een geurige ode aan de stad

Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…

3 weken ago

Actie van Thomas Van Der Plaetsen brengt 2.215 euro op ten voordele van het Kinderkankerfonds

Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…

3 weken ago