politiek

Uniek stuk erfgoed wordt prioritair aangepakt

Midden in het volkstuinpark in de Pontstraat te Astene staat de toegangspoort tot Hoeve Goed ’s Ridders (mogelijk 18de eeuw). Deze poort is niet beschermd, maar staat wel op de Inventaris Bouwkundig Erfgoed.

De toegangspoort is momenteel zwaar vervallen en dreigt onherstelbaar te worden bij een niet-dringende aanpak.

Bart Vermaercke (N-VA) stelde op de gemeenteraad dat de stad als goede huisvader haar erfgoed maximaal dient te beschermen en te onderhouden.

Hij diende een voorstel in om een analyse en stappenplan voor de instandhouding van dit erfgoed prioritair op te maken. De gemeenteraad schaarde zich unaniem achter het voorstel.
Vermaercke reageert tevreden. “Het is een uniek stukje erfgoed vlakbij de bunker die binnenkort geïntegreerd wordt in een soort spel dat ontwikkeld wordt door de Intergemeentelijke Onroerend Erfgoeddienst (IOED). Zowel de bunker als de poort met pijlers maken deel uit van de rijke waaier aan bouwkundig erfgoed die ons verleden mee vorm geven.

(https://inventaris.onroerenderfgoed.be/aanduidingsobjecten/130063)

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze
Tags: nva

Recent Posts

Ontdek Deinze met twee nieuwe gezinswandelingen 

Dienst Evenementen en Toerisme lanceert twee gloednieuwe gezinswandelingen onder de titel Op stap met Fikske.…

6 uur ago

Paasweekend: de mooiste en grootste tuinbeurs van de maand april vind je in Ooidonk!

Ook dit jaar is er de Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk tijdens het paasweekend!  Van zaterdag…

6 uur ago

Samen studeren in Deinze tijdens de paasvakantie

Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…

2 weken ago

Willemsfonds Deinze hoopt op Alice Buyssepark in Nevele

Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…

2 weken ago

1 april 🐟🐟 – Deinze lanceert eigen parfum: “Leiewater” – een geurige ode aan de stad

Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…

3 weken ago

Actie van Thomas Van Der Plaetsen brengt 2.215 euro op ten voordele van het Kinderkankerfonds

Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…

3 weken ago