“Hier werken we al tien jaar naartoe” stelt burgemeester Jan Vermeulen. “Eindelijk is het gelukt. De personenbelasting wordt uitsluitend door Deinzenaren betaald, in tegenstelling tot de onroerende voorheffing. In december wordt traditioneel het meerjarenplan ter goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad. Het college van burgemeester en schepenen besliste principieel om de aanvullende gemeentebelasting op de personenbelasting in 2024 en 2025 te laten dalen van 7,2% naar 6,9%. Na tien jaar trekken en sleuren zijn we er. We komen van 8,5% en zijn in tussenstappen van 7,7% en 7,2% nu eindelijk onder de 7%. Hiermee zijn we bij de top drie van de goedkoopste gemeenten in de regio” besluit burgemeester Jan Vermeulen.
“De daling van deze belasting is financieel mogelijk door efficiënt bestuur en de verdere optimalisatie van de fusie, die budgettaire ruimte creëert. In aanloop naar de fusie tussen Deinze en Nevele namen we de beslissing om het laagste percentage te hanteren voor de fusiestad. In Deinze bedroeg het percentage 7,7%, in Nevele was dat 7,2%. Voor de fusiestad hanteerden we tot en met dit jaar 7,2%. Als de gemeenteraad het voorstel goedkeurt, wordt dat in 2024 en 2025 6,9%” vult schepen van financiën Sofie D’hondt aan.
Concreet betekent dit een jaarlijks voordeel van minimum 49 tot maximum 109 euro. Deze bedragen werden berekend aan de hand van het gemiddeld brutoloon van een voltijdse werknemer volgens de cijfers van Statbel. Het voordeel is daarnaast afhankelijk van de gezinssituatie. Zo bespaart een alleenstaande met een gemiddeld inkomen bijvoorbeeld 54 euro. Een tweeverdienersgezin met gemiddeld inkomen met twee kinderen bespaart 105 euro.
Dienst Evenementen en Toerisme lanceert twee gloednieuwe gezinswandelingen onder de titel Op stap met Fikske.…
Ook dit jaar is er de Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk tijdens het paasweekend! Van zaterdag…
Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…
Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…
Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…
Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…