Stadsinfo

Tijdelijke fietsbrug over de Leie is gebruiksklaar

De tijdelijke fietsbrug over de toeristische Leie ter hoogte van De Brielmeersen werd op maandag 22 juli opengesteld voor het fietsverkeer. De brug werd op vraag van de Stad Deinze aangelegd door de Vlaamse Waterweg NV om het fietsverkeer van Deinze richting Machelen om te leiden tijdens de werken aan de overkant van het Schipdonkkanaal.

De Vlaamse Waterweg werkt binnen het programma Seine-Schelde volop aan de opwaardering van de Leie-as voor grotere schepen en de herwaardering van het rivierlandschap. Vanaf augustus wordt een nieuw deel van de linkeroever van de Leie natuurvriendelijk ingericht. Het betreft de zone tussen de Overmeersstraat en de nieuwe kaaimuur aan Noorderwal. Om het fietsverkeer veilig en comfortabel te kunnen omleiden, plaatste De Vlaamse Waterweg, met steun van de Europese Unie, op de rechteroever een tijdelijke fietsbrug over de toeristische Leie. Hierdoor kan het doorgaande fietsverkeer langs de Leie tussen Machelen en Kortrijk de rechteroever gebruiken. De brug is vanaf nu gebruiksklaar.

“Voor de Stad is het van primordiaal belang dat er, tijdens de werken aan Noorderwal, een evenwaardig alternatief is voor het vele fietsverkeer dat, zowel functioneel als recreatief, langsheen de Leie door onze stad fietst”, zegt burgemeester Jan Vermeulen onder meer bevoegd voor duurzaamheid en fietsbeleid. “De nieuwe fietsbrug is uiteraard ook goed voor de bereikbaarheid per fiets van onze stad vanuit bijvoorbeeld Machelen. Hoewel het om een tijdelijke fietsbrug gaat, wordt ondertussen het planproces opgestart om op deze locatie ook een definitieve fietsbrug te kunnen bouwen.”

“De tijdelijke fietsbrug is, na de herinrichting van de Kromme Brug, de tweede belangrijke stap in het fietsveilig maken van de alternatieve verbinding”, zegt Bart Van Thuyne, schepen bevoegd voor mobiliteit. “In de loop van augustus wordt langsheen de Stadionlaan ook nog een afgescheiden dubbelrichtingsfietspad voorzien.”

Johan Cornelis, schepen bevoegd voor openbare werken benadrukt de goede samenwerking met De Vlaamse Waterweg. “Samen met De Vlaamse Waterweg bouwt het stadsbestuur zowel letterlijk als figuurlijk bruggen. Deze samenwerking is een uitwerking van de lange termijnvisie van de Stad op het gebied van mobiliteit.”

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Ontdek Deinze met twee nieuwe gezinswandelingen 

Dienst Evenementen en Toerisme lanceert twee gloednieuwe gezinswandelingen onder de titel Op stap met Fikske.…

37 minuten ago

Paasweekend: de mooiste en grootste tuinbeurs van de maand april vind je in Ooidonk!

Ook dit jaar is er de Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk tijdens het paasweekend!  Van zaterdag…

52 minuten ago

Samen studeren in Deinze tijdens de paasvakantie

Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…

2 weken ago

Willemsfonds Deinze hoopt op Alice Buyssepark in Nevele

Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…

2 weken ago

1 april 🐟🐟 – Deinze lanceert eigen parfum: “Leiewater” – een geurige ode aan de stad

Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…

3 weken ago

Actie van Thomas Van Der Plaetsen brengt 2.215 euro op ten voordele van het Kinderkankerfonds

Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…

3 weken ago