Stadsinfo

Stad Deinze biedt kinderen in kansarmoede verjaardagpakketten aan 

In het kader van de strijd tegen kinderarmoede slaat het Sociaal Huis Deinze de handen in elkaar met het Huis van het Kind en een lokale handelaar, om verjaardagpakketten te schenken aan gezinnen met kinderen in kansarmoede.

Samen zetten zij een bijzonder initiatief op om gezinnen in kansarmoede te ondersteunen door verjaardagpakketten uit te delen aan jarige kinderen.

“We zijn enorm blij om dit proefproject te kunnen opstarten,” zegt Marleen Vanlerberghe, schepen bevoegd voor het Sociaal Huis. “Het belang van de strijd tegen kinderarmoede kan niet genoeg worden benadrukt. Momenten van vreugde en feestelijkheid kunnen een belangrijke rol spelen in de emotionele en sociale ontwikkeling van kinderen in kansarmoede. Door deze verjaardagpakketten aan te bieden, willen we een positieve impact hebben op het leven van kinderen die het extra hard nodig hebben, en bijdragen aan de maatschappelijke strijd tegen kinderarmoede.”

Gezinnen die in aanmerking komen voor deze pakketten worden persoonlijk op de hoogte gebracht via een brief. De verjaardagpakketten, die met veel zorg zijn samengesteld door Kinderpartybox uit Astene, bevatten alles wat nodig is om een feestelijke verjaardag te vieren: versiering, een bakmix voor traktaties die zowel in de klas als thuis kunnen worden gedeeld, en een cadeau of knutselbox in verschillende thema’s, afgestemd op de leeftijd van de kinderen.

Het Sociaal Huis verwijst gezinnen door naar het Huis van het Kind om de pakketten op te halen. Zo krijgen ouders en verzorgers ook de mogelijkheid om meer informatie en begeleiding te krijgen over andere beschikbare dienstverlening via het Huis van het Kind, en om kennis te maken met onder meer de spelotheek Het Speelhuisje

Natalie Lambrecht, schepen bevoegd voor Huis van het Kind besluit: “Samen kunnen we een verschil maken en ervoor zorgen dat elke verjaardag een moment van vreugde en feestelijkheid is, ongeacht de omstandigheden. We zijn blij dat we een schakel kunnen zijn in dit mooie initiatief.”

Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Wil je mee helpen aan dit vrijwilligersinitiatief contacteer ons en maak ook deel uit van deze gekke bende!

Share
Published by
Vrijwilligers met een passie voor #Deinze

Recent Posts

Ontdek Deinze met twee nieuwe gezinswandelingen 

Dienst Evenementen en Toerisme lanceert twee gloednieuwe gezinswandelingen onder de titel Op stap met Fikske.…

59 minuten ago

Paasweekend: de mooiste en grootste tuinbeurs van de maand april vind je in Ooidonk!

Ook dit jaar is er de Tuin- en Lifestylebeurs Ooidonk tijdens het paasweekend!  Van zaterdag…

1 uur ago

Samen studeren in Deinze tijdens de paasvakantie

Tijdens de paasvakantie organiseert Stad Deinze samen met Jeugdraad Deinze opnieuw bloklocaties voor studenten. In…

2 weken ago

Willemsfonds Deinze hoopt op Alice Buyssepark in Nevele

Er komt een nieuwe zachte doorsteek voor fietsers en voetgangers tussen de Cyriel Buyssestraat en…

2 weken ago

1 april 🐟🐟 – Deinze lanceert eigen parfum: “Leiewater” – een geurige ode aan de stad

Onze nieuwe burgemeester van Deinze heeft zopas een primeur aangekondigd: een exclusief parfum dat de…

3 weken ago

Actie van Thomas Van Der Plaetsen brengt 2.215 euro op ten voordele van het Kinderkankerfonds

Deinze verwelkomde op 24 maart de topatleet Thomas Van Der Plaetsen, die met zijn kajaktocht…

3 weken ago